0
don 13 października 2016 14:27


Alicante leży w Hiszpanii na południowo-wschodnim wybrzeżu Costa Blanca. Jest to miasto pełne historii i pięknych plaż (najszersza i najdłuższa to plaża San Juan , która ma 7km długości). Centrum życia nocnego jest stare miasto. Całe Barrio przepełnione jest barami i restauracjami.

Lotnisko w Alicante jest dobrze skomunikowane z miastem.
W ciągu dnia kursuje bezpośredni autobus C6.
http://www.alicante.vectalia.es/wp-content/uploads/sites/2/2017/05/linea-C6.pdf
W nocy trzeba skorzystać z taksówki albo prywatnych przewoźników itp. (do centrum ok 20 euro).

Zwiedzanie miasta
Główne atrakcje można zwiedzić na piechotę w jeden dzień, lepiej jednak sprawdzić godziny otwarcia miejsc które chcemy odwiedzić bo w niektórych nadal króluje siesta.

Co warto zobaczyć:

Mercado CentralCalle San Francisco - cala uliczka jest placem zabaw dla dzieciExplanada de EspañaportMuseo Volvo Ocean Race
W 2017 roku Alicante już 4 raz będzie miejscem startu Volvo Ocean Race - 11.10 otwarta będzie wioska żeglarskaSento Barrio
Najlepszy naszym zdaniem bar w Alicante
Castillo de Santa BárbaraBarrio de Santa Cruz

Z centrum na plażę San Juan można dojechać tramwajem nr 3 lub 4. Poruszanie się po mieście komunikacją miejską jest bardzo łatwe. W autobusach bilet kupuje się u kierowcy, a w tramwajach albo na stacjach, albo w środku tramwaju w automacie. Podróżując w pierwszej strefie, niezależnie od przystanku na który jedziemy kupujemy bilet Metropolitano. Jeśli planujemy więcej przejazdów w kasach na stacjach w centrum można kupić kartę Tarjeta Multiviaje, dzięki której pojedyńczy przejazd będzie prawie o połowę tańszy. Z jednej karty może korzystać do 5 osób.

Playa San Juan

Miasto można zwiedzić też z przewodnikiem korzystajac z darmowych 2,5 godzinnych wycieczek np. Free Tour Alicante, Free Walking Tours Alicante.


Parę widoczków z okolicy:
Dodaj Komentarz